Spolu se svojí spolužačkou jsme se zúčastnily exkurze, která zahrnovala přednášky na ZČU v Plzni a botanický výlet na Šumavě. Po této pozitivní zkušenosti jsem se zúčastnila projektového dne na JČU v Českých Budějovicích. Během této akce jsem měla já i ostatní žáci příležitost seznámit se s katedrou parazitologie, molekulární biologie a genetiky. Mohli jsme si vyzkoušet práci v laboratoři a zeptat se studentů na jejich vlastní zkušenosti na univerzitě. 

Naši studenti měli tento týden možnost vidět prostory společnosti Eurosoftware. Pan Marek Cihlář, ředitel této společnosti, je seznámil s výzkumy zákaznického chování, vývojem inovačních technologií a také předal své zkušenosti ze zahraničí. Na předem připravených stanovištích si žáci vyzkoušeli řízení dronů, virtuální realitu i nakupování budoucnosti. Také měli možnost vidět prostory softwarového testování. Děkujeme všem zaměstnancům, kteří se nám po celou dobu věnovali, za inspirativní zkušenosti, které studenti využijí nejen do svého portfolia, ale zajisté zúročí i ve své budoucí profesi.

Třídu 1. L navštívil odborník z platformy Den pro školu a finanční expert České pojišťovny Ing. Jaroslav Říha. Studentům ekonomického lycea velmi inspirativně předal informace o tom, na co se mohou během studia připravovat ve vztahu k trhu práce, jaké dovednosti a zkušenosti je přínosné rozvíjet už při škole a jak si nastavit růstové myšlení. Také poukázal na důležitost finančního zdraví a způsobu práce s financemi.

V rámci Dne pro školu besedoval ve 2. B Tomáš Trejdl o dovednostech, které ho přivedly do Forbes 30 pod 30, jaké překážky zdolával nejen při vývoji projektu Wrest s ergonomickou podložkou pro myš, o studiu v Austrálii, výzvách, důležitosti spolupráce a odvahy ke zkoušení nových věcí, o síle vlastních zkušeností a mnoha dalších inspirací na seberozvoj už při studiu na SŠ. Děkujeme za motivaci a těšíme se na další spolupráci.

Gymnázium a SOŠ Rokycany je školou Paměti národa, každým rokem se tedy vyučující a vybraní studenti účastní projektu Příběhy našich sousedů. Ten spočívá ve vytipování osobnosti, která pak formou rozhovoru předává osobní svědectví o uplynulých dobách, zejména dobách útisku, které poznamenaly život nejen pamětníka, ale i širší rodiny.

Gymnázium a SOŠ Rokycany

Mládežníků 1115/II, 337 01 Rokycany
+420 371 725 363
www.gasos-ro.cz
[email protected]

 

 

Hlavní kontakty

Gymnázium:
Mládežníků 1115, 337 01 Rokycany
Střední odborná škola:
Svazu bojovníků za svobodu 112/I
337 01 Rokycany
sekretariát SOŠ: +420 371 722 237

Ředitelství

ID datové schránky: 8m6evus
RNDr. Pavel Vlach, Ph.D.
[email protected]
+420 603 431 027

Search