Bakaláři

Projektový den „Významné dny“

  datum 7.říjen 2017 8:25   autor Zaslal: Veronika Honsová

Dne 4. 10. 2017 se už třetí rok po sobě pořádal projektový den na téma významných říjnových dnů, který připravila třída PEG3. Jako v minulých letech, i tentokrát byl průběh projektového dne podobný. Třídy G1 až G3 se rozdělily do šesti skupin, většinou po čtyřech až pěti členech. Každá skupina dostala svého průvodce a společně se střídali na stanovištích, které měly představovat ony významné dny.

Jedno ze stanovišť bylo ke světovému dni vegetariánů, kde si děti mohli vyzkoušet poznat ovoce, nebo zeleninu jen podle chuti. Dalším zajímavým stanovištěm byl den pošty, ke kterému si žáci chodili vyzkoušet jaké to je stát se pošťákem a muset najít různé obálky s požadovanými předměty. Také si, díky lehkým otázkám na počítání, mohli otestovat své znalosti ohledně financí. Jedním z akčnějších stanovišť byl den boji proti popáleninám, kde se soutěžilo ohledně omotávání obvazů. Přesněji, kolik obvazů dokáže omotat jeden člen skupiny okolo druhého za minutu, tak aby obvazy držely. Po tomto si opět vyzkoušeli menší kvíz ohledně spálenin a dozvěděli se důležité informace o jejich vzniku a léčbě.
V počítačové učebně se daly najít rovnou dvě stanoviště. Jedním z nich byl den zraku, na jehož počest si žáci zkusili odhalit, jak fungují optické klamy. Hned vedle se skupinky seznámily s přírodními katastrofami, jako například zemětřesení, povodně a podobné. Zjistili také, jak se mají v případě takovéto nenadálé události chovat a co patří do evakuačního zavazadla, což si následně mohli vyzkoušet a evakuační zavazadlo si sbalit. Poslední stanoviště, Světový den hospodářských zvířat a mezinárodní den zvířat, bylo na podtéma zvířecích rekordů, kde se skupiny setkaly s vcelku náročným kvízem. Otázky dělaly často problémy i starším studentům, ale o to bylo vše napínavější.
Po ukončení projektového dne byla z každé třídy vyhlášena vítězná skupina, která si za své znalosti odnesla chutné ceny.
V rámci projektového dne se opět pořádal prodej lístků o zajímavé ceny, který na našich větších akcích nesmí chybět. Tentokrát dokonce bylo velmi rychle vyprodáno. Po takovém vyčerpávajícím dni „Významných dnů“ mohli všichni žáci přijít do třídy 211, kde žáci z PEG3 připravili chutné občerstvení.  
Celkově se dá říci, že i tento rok se projektový den povedl podle představ organizátorů a snad i podle ostatních studentů, kteří se zúčastnili putování po stanovištích. Doufáme, že takto vydařený bude i příští, čtvrtý rok.
                                                                                                                              Veronika Votavová
© 2011-2018 Gymnázium & SOŠ Chodov