Bakaláři

Zlatý list

  datum 6.červen 2017 17:35   autor Zaslal: Monika Petriláková

V sobotu 20. května se v Chodově jako každoročně konalo krajské kolo přírodovědné soutěže „Zlatý list“. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Mladší kategorie se z naší školy zúčastnily dva týmy Kosatky a Mimoni složené ze zástupců třídy G1. Ve starší kategorii nás zastupovaly rovněž dva týmy – Unicorni (6 žáků z G2) a Týpci (6 žáků z G3). Na žáky čekala dlouhá trasa, na které museli zodpovídat a plnit zapeklité úkoly. 

Na stanovištích stezky odborníci prověřovali znalosti dětí v oblastech: zoologie, botanika, ornitologie, entomologie, ekologie, geologie či myslivost. Úkoly to nebyly vůbec jednoduché, přesto jsme se výborně umístili! V mladší kategorii obsadili Kosatky krásné 2. místo a Mimoni 3. místo. Naši milíTýpci, kteří se zúčastnili již potřetí byli skvěle připraveni, a tak není divu, že ve starší kategorii již podruhé zvítězili! Ve starší kategorii nás ještě reprezentoval tým Unicorni a ten obsadil 4. místo.

Vítězné družstvo starších žáků postupuje do Národního kola, které se uskuteční od 12. – 17. června v Lubenci. Tak nám držte palce!

© 2011-2018 Gymnázium & SOŠ Chodov