Bakaláři

YPEF – Mladí lidé v evropských lesích

  datum 15.únor 2017 11:27   autor Zaslal: Veronika Honsová
     Dne 25.1.2017 se vybraní žáci z nižšího i vyššího gymnázia účastnili místního kola celostátní soutěže Young People in European Forests, ve zkratce YPEF. 
     Žáci pod dozorem paní učitelky Honsové vytvořili celkově čtyři týmy. Tři týmy z vyšší a jeden tým z nižší kategorie. Soutěž se konala v budově Střední pedagogické školy, gymnázia a VOŠ v Karlových Varech.              
     Zahájení soutěže bylo slavnostní. Studenti si poslechli dvě tradiční myslivecké skladby v podání zkušených trubačů. Poté se všichni přemístili do místnosti, kde vyplnili vědomostní test o lesích, lesní pedagogice a právu.
     Druhá část soutěže bylo poznávání rostlin, zvířat ale i lesnických strojů. Studenti zde měli poznat například tchoře tmavého, kamzíka horského, vřesovec nebo vyvážecí soupravu.     


      Pak už jen účastníci vyčkali na vyhlášení výsledků. V nižší kategorii se naši studenti, Jaromír Péc, Ondřej Cervan a Káťa Králová, umístili na krásném druhém místě. Ve vyšší kategorii se naše skupina s Anežkou Štulíkovou, Barborou Fenclovou a Jitkou  regorovou, též umístila na druhém místě. O čtvrté místo se podělili dvě skupiny z naší školy. Jedna s Anetou Skopalovou, Karlem Vítem a  Markem Dubovským, druhá skupina s Veronikou Hegenbartovou, Kristýnou Matouškovou a Veronikou Votavovou. Všem zúčastněným gratulujeme.
Hegenbartová Veronika

 

© 2011-2018 Gymnázium & SOŠ Chodov