Bakaláři

Statek Cheb - výukové programy

  datum 29.březen 2016 13:41   autor Zaslal: Veronika Honsová
Dne 21.3. 2016 se žáci třídy G5 a PE1 vydali do Ekocentra v Chebu, aby si tam vyzkoušeli plno zajímavých aktivit spojených s obilím a bylinami. Zúčastnili jsme se konkrétně dvou programů, které tamější Ekocentrum nabízí. Byly to: Zasaď třeba chleba a Babka kořenářka.     
      
První program spočíval v tom, že jsme byli informováni o druzích obilí a jejich využití. Poté se mohlo přistoupit i k praktické části. Rozdělili jsme se do dvojic a upekli jsme si vlastní chleba, který jsme si po upečení mohli ochutit domácím máslem. Samozřejmě než se chleba upeče, tak to trochu trvá a tento volný čas jsme využili k prohlídce zvířat.
 
   
 
Druhý program, což byla Babka kořenářka, spočíval zase v tom, že jsme si mohli udělat čaj z bylinek podle našeho uvážení. Na výběr jsme měli například mezi heřmánkem, šalvějí, mateřídouškou a plno dalšími bylinami. Čaje se povedly, jak chutí, tak krásným modrozeleným zbarvením. Pro dochucení jsme mohli použít včelí med. V poslední hodince bylo v plánu dělání mastiček z heřmánkového oleje a včelí plástve, které jsme si mohli odnést domů. 
 
Při této exkurzi jsme se dozvěděli plno informací o rostlinách a naučili jsme se, jak i úplně obyčejné byliny využít k užitku. Všem se v chebském Ekocentru očividně líbilo, dokonce až tak, že jsme se rozhodli si exkurzi příští rok zopakovat s jinými programy.
                                                                                                   Veronika Votavová
© 2011-2018 Gymnázium & SOŠ Chodov