Bakaláři

CO2 liga

  datum 20.leden 2016 12:16   autor Zaslal: Albín Očkay

Třída G6 se stala členy CO2 ligy, tzn. že již od konce října plní úkoly zadané ekologickým institutem Veronica na témata týkající se klimatických změn. V průběhu soutěže plní různé úkoly, debatují o nich a navrhují zlepšení daných problémů.

     

Zhruba v listopadu jsme začali řešit naše první  téma Klimatická změna, kdy jsme shlédli videa o klimatických změnách a jejich dopadech a o daném tématu jsme diskutovali.  Pak jsme vymýšleli příběhy lidí různých profesí o tom, jak se jim asi povede, až se bude psát rok 2040. Své výtvory jsme pak vyvěsili na nástěnku.
 
V prosinci jsme se pustili do tématu Voda. Naším úkolem bylo měřit spotřebu vody naší rodiny v průběhu jednoho týdne. Někteří tedy opravdu nešetří! Dané výsledky jsme zhodnotili a následující týden jsme se spotřebu snažili minimalizovat. Naše dojmy jste si opět mohli přečíst.
 
Momentálně se zabýváme Dopravou. Na našich rodinných autech jsme si vypočítali, kolik oxidu uhličitého měsíčně vyprodukujeme díky dopravě autem. Dále jsme zjišťovali, jaké dopravní prostředky využíváme my a naši další spolužáci na cestu do školy a o daných výsledcích jsme diskutovali. Rovněž jsme zmapovali naše okolí a zjišťovali jsme jaký prostor zabírají parkoviště. Poslední úkol nás bavil nejvíce! Vytvořili jsme televizní reklamu, jak zmírnit ekologický dopad dopravy.
 
Poslední téma začneme řešit v únoru. Držte nám palce, ať v celorepublikové soutěži dopadneme co nejlépe!
Všechny naše výsledky můžete sledovat u nás ve třídě na nástěnce. 
© 2011-2018 Gymnázium & SOŠ Chodov