Bakaláři

Zlatý list - jednoznačné vítězství

  datum 27.květen 2015 15:13   autor Zaslal: Monika Petriláková

V pátek 8. května se v Chodově jako každoročně konalo krajské kolo přírodovědné soutěže „Zlatý list“. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. Mladší kategorie se z naší školy zúčastnil čtyřčlenný tým Týpci složený ze zástupců třídy G1. Ve starší kategorii nás pak zastupovaly týmy dva – Gé na druhou (6 žáků z G2) a Petriho misky (6 žáků z G3). Na žáky čekala dlouhá trasa, na které museli zodpovídat a plnit zapeklité úkoly. 

  

Na stanovištích stezky odborníci prověřovali znalosti dětí v oblastech: ekologie, geologie, zoologie, botanika, ornitologie, pedologie či meteorologie. Úkoly to nebyly vůbec jednoduché, přesto jsme všechny ostatní školy porazili! V mladší i starší kategorii vybojovali naši žáci vítězné 1. místo. Týpci byli jednoznačně před ostatními týmy, a to i přesto, že nastoupili v oslabení. Oproti ostatním týmům, které tvořilo šest žáků, zvládli trasu a úkoly pouze ve čtyřech. Ve starší kategorii zvítězil o půl bodu nad týmem Mladých ochránců přírody tým Petriho misky. Gé na druhou pak v této kategorii vybojovala třetí místo.

             

 

Naše vítězná družstva mladších i starších žáků postupují do Národního kola, které se uskuteční od 15. – 21. června v Náměšti nad Oslavou.

Všem soutěžícím děkujeme, vítězům gratulujeme k postupu do Národního kola a přejeme hodně štěstí!

      

video z akce

článek

© 2011-2018 Gymnázium & SOŠ Chodov